بیوفیدبک درمان بی اختیاری ادرار

 عدم توانایی برخی از افراد در حفظ ادرار یا دفع ادرار ناخواسته می‌ باشد که به عنوان یک مشکل اجتماعی و بهداشتی شناخته شده که در کیفیت زندگی فرد تاثیرات بسیاری می گذارد. ممکن است فرد را گوشه گیر کند و باعث کاهش تناسب جسمانی، قلبی عروقی، کاهش حرکات مورد نیاز و حتی باعث کاهش امید به زندگی در فرد شود. این افراد معمولا مضطرب و نگران هستند و هنگامی که از منزل دور می شوند آرامش ندارند و ارتباط خود را با دیگران کم تر می کنند تا کسی از مشکلشان آگاه نشود.

بیوفیدبک، درمان بی اختیاری ادرار :

درمان بی اختیاری ادرار به روش بیوفیدبک می تواند برای افرادی که در کنترل ادرار مشکل دارند، موثر باشد. بیوفیدبک می تواند به بانوان کمک کند تا ماهیچه های کف لگن خود را احساس و آن ها را تقویت کنند.این ماهیچه ها خالی شدن مثانه را کنترل می کنند. بعد از چند جلسه درمان با روش بیوفیدبک، بانوانی که دچار بی اختیاری ادرار هستند، می توانند که نیاز شدید به ادرار کردن و تکرار آن را کم کنند.

متخصص طب فیزیکی در تهران

انواع بی اختیاری ادرار :

  • بی اختیاری ادرار استرسی

  • بی اختیاری ادرار اورژانسی

  • بی اختیاری ادرار ترکیبی

  • بی اختیاری سر ریز

  • بی اختیاری انعکاسی غیر ارادی

متخصصین درمانگر فیزیکی در بیمارستان لاله بر اساس نتایج معاینات انجام شده، با بیوفیدبک مشخص خواهند کرد تا عضلات کف لگن بیمار را تقویت کنند و عملکرد آن ها را بهبود ببخشند. درمانگران فیزیکی  بیمارستان لاله می‌ توانند به شما کمک کنند تا:

  • علائم بی‌اختیاری ادرار خود را کنترل کنید.
  • نیاز به پد جذب‌کننده ادرار و زیرپوش‌های مخصوص، داروهای بی‌اختیاری ادرار و احتمالاً عمل جراحی برای درمان بی‌اختیاری ادرار نداشته باشید.

 درمان بیوفیدبک که از تکنولوژی استفاده می کند تا به بیماران آموزش دهد که عملکردهای بدن‌ خود را با ذهن کنترل کنند. این کار با استفاده از سنسورهای الکتریکی انجام می‌ شود که به شما کمک می‌ کنند اطلاعاتی را درباره بدن خود دریافت کنید و می‌ تواند برای کنترل ضربان قلب، فشار عضلانی و فشار خون به کار رود. این نوع از درمان به شما کمک خواهد کرد تا یاد بگیرید که چگونه فعالیت‌ های عضلات خاصی از بدن را تحت فشار قرار دهید که به پیشگیری از بی‌ اختیاری ادرار و مدفوع کمک می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *